Srečanje z brigadirji kluba Severne primorske in Istre, sekcija Postojna - 17. 8. 2013

Dne 17. 8. 2013 smo se na povabilo predsednika kluba brigadirjev Severne primorske in Istre sekcija Postojna,
tov. Eda Progarja udeležili njihovega srečanja, v športnem parku v Postojni.
Društvo brigadirjev Velenje smo zastopali tov. Koloman Lainšček kot predsednik DBV, tov. Blaž Dukarič,
član upravnega odbora in moja malenkost.
Ob prihodu nas je pozdravil predsednik njihove sekcije, tov. Edo Progar in nam zaželel prijetno počutje v njihovi sredini. Na srečanju so se nam pridružili tudi brigadirji s Ptuja in med njimi predsednik Koordinacije brigadirjev Slovenije, tov. Marko Potočnik.
Kot prejšnje leto, so domačini organizirali čudovit kulturni program, ki so ga izredno lepo in iz srca pripravile članice in člani Društva upokojencev Postojna. Ni manjkalo zborovskega petja, pa petja v duetu in moram zapisati, da so se domačini res lepo potrudili in vsa pohvala vsem nastopajočim.
Posebno vzdušje so pripravili recitatorke in recitatorji Društva upokojencev, ki so v svoj program vključili tako zgodovino brigadirstva od leta 1945 pa vse do danes, pesmi znanih pesnikov kot je Matej Bor in tudi zapeli
kar nekaj partizanskih in drugih pesmi. Mislim, da lahko v imenu celotne naše delegacije zapišem, da je bilo čudovito.
Po končanem kulturnem programu je sledila malica in sicer kot po navadi golaž ter seveda, ker smo bili na primorskem, njihova znana "pašta".
Nato smo si ogledali manjšo razstavo, v kateri ni manjkalo brigadirskih zastav in foto albuma s fotografijami brigadirk in brigadirjev (tudi mi smo se našli na njih) in ni manjkalo niti predmetov ter knjig, ki so nas spominjale na čase aktivnega brigadirstva.

Poseben trenutek je bil, ko je brigadir Franko Pleško seznanil vse prisotne, da podarja večje število brigadirskih zastav iz raznih delovnih brigad po Sloveniji in bivši Jugoslaviji, v trajno varstvo
Klubu brigadirjev Severne primorske in Istre sekcija Postojna.

Prisotni smo gesto brigadirja Pleška pozdravili, v imenu njihovega kluba se mu je osebno zahvalil tudi predsednik tov. Progar.

Na koncu lahko zapišem le še to: "Bilo je lepo, prijetno in le želimo si lahko, da bi bilo takšnih srečanj še več"

25. 8. 2013