9. 6. 2014 - Delovna akcija v Domu za varstvo odraslih Velenje

Na povabilo vodstva Doma za varstvo odraslih Velenje, da bi jim pomagali pri urejanju okolice,
smo se brigadirke in brigadirji Društva brigadirjev Velenje z veseljem odzvali.

Delo je bilo precej zahtevno in je trajalo več dni od konca meseca maja do začetka meseca junija.
Potrebno je bilo odstraniti stare betonske plošče, izravnati zemljišče, položiti nove pohodne plošče,
odvažati neuporabno zemljo in navažati pesek kot podlago za pohodne plošče,
urediti brežine okoli doma in na enem delu postaviti posebna manjša betonska korita za rože,
rože posaditi, vgraditi robnike in še in še…

Po mnenju direktorice Doma za varstvo odraslih, tov. Violete, smo delo res dobro in lepo opravili,
kar je ne nazadnje razvidno tudi iz slik, ki so priložene zapisu in so na voljo za ogled v naši fotogaleriji.
Kot že prej, je Violeta opravljeno delo pohvalila in se še enkrat posebej zahvalila
brigadirkam in brigadirjem DBV, ki so res nesebično pomagali, da so v Domu za varstvo odraslih Velenje
dobili še eno pridobitev, na katero so lahko ponosni.

To je bila spet ena od akcij DBV, ki je olepšala bivanje starostnikom, ki prebivajo v Domu za varstvo odraslih.
Razmišljal sem, koga naj posebej pohvalim za opravljeno delo, pa posebej nisem mogel nikogar imenovati
oz. si tega ne upam, da ne bi koga užalil.

Lahko pa napišem, da so bili vsi pridni, tako Koloman kot Gosto, Blaž in Marjana, Violeta in njene sodelavke
in še kdo je pomagal, a si žal nisem uspel zapomniti imen in upam, da mi kdo ni zameril.

S takšnim delom bomo brigadirke in brigadirji DBV nadaljevali
in vedno pomagali tistim, ki so pomoči potrebni.

Naše delo smo tudi dokumentirali, fotografije si lahko ogledate v naši fotogaleriji.

Brigadirski pozdrav!!!

8. 10. 2014